تماس با ما

صفحه اینستاگرام :

200 بازگشت ،اینستاگرام کار نکرد.
حد و مرز کوچک کردن بینی در عمل بینی
18 دی, 1398 0

حد و مرز کوچک کردن بینی در عمل بینی

در این مقاله به بحث پیرامون حد و مرز کوچک کردن بینی در عمل بینی پرداخته می شود.

حد و مرز کوچک کردن بینی در عمل بینی دکتر محمد مسعود یزدانیآیا برای کوچک کردن بینی در عمل جراحی بینی حد و مرزی وجود دارد؟

قطعاً این حد و مرز وجود دارد. نکات زیر در این خصوص این مسئله را روشن میکند:

باید گفت زیبایی فقط به معنی کوچکی نیست بلکه زیبایی بینی درگرو تناسب بخش های گوناگون بینی با یکدیگر و نیز تناسب کل بینی با دیگر اجزای مختلف صورت می باشد. هدف از عمل جراحی زیبایی بینی جذاب و زیبا شدن چهره است نه صرفاً کوچک کردن سایز بینی. بسیاری از افراد هستند که با وجود اینکه اندازه بینی شان پس از عمل بسیار کوچک شده اما نه تنها زیبا به نظر نمی رسند بلکه تناسب قبلی را هم از بین برده اند.

در ضمن نوع بافتهای بینی فاکتور محدود کننده ای در عمل جراحی بینی می باشد. در بینی هایی که بافت غضروفی ناچیز و پوست ضخیمی دارند، بافت بینی روی نتیجه جراحی بسیار اثرگذار می باشد. این بینی ها مایلند در برابر تلاش پزشک برای زیبایی مقاومت کنند و با ضخامت پوست ظرافتهای بینی را کاهش دهند. این هنر، تجربه و مهارت جراح است که باید در این چنین مشکلاتی بر محدودیتهای بافتی فائق آید.

لازم به ذکر است که کاهش سایز بینی تا حدی مناسب است که عملکرد تنفسی بینی دچار مشکل نشود. برداشتن بیش از حد بافتهای غضروفی، استخوانی و پوست و کاهش بیش از اندازه سوراخهای بینی امکان دارد سلامت فرد را به علت از دست دادن مسیر تنفسی بینی با مشکلات جدی مواجه نماید. جراح بینی قبل از عمل با بررسی و ارزیابی دقیق وضعیت داخل بینی، با پیش بینی بسیاری از احتمالات، میتواند احتمال ایجاد عوارض تنفسی را به حداقل برساند.

دکتر محمد مسعود یزدانی

متخصص جراحی فک و صورت و جراح پلاستیک بینی

نظر بدهید